Martinović u simultanci imao rekord karijere

U tijeku je 19. kolo njemačke rukometne Bundeslige, a hrvatski rukometaš Ivan Martinović za Melsungen zabio skoro polovicu golova svoje momčadi u pobjedi protiv Burgdorfa rezultatom 34:30.

Desni vanjski je namjestio svoje nišanske sprave te je natrpao protivnički gol zabivši čak 10 golova iz 11 pokušaja već u prvom poluvremenu.

U istom ritmu je nastavio u nastavku susreta. U konačnici je postigao 16 golova iz 20 pokušaja što mu je ujedno osobni rekord po broju postignutih golova u jednoj utakmici.

Dosadašnji rekord mu je bio 12 golova, a taj učinak je postigao dva puta – jednom za Hrvatsku u remiju protiv Nizozemske 26. siječnja 2022. godine te jednom u dresu Gummersbacha 4. listopada 2018. godine u porazu od RN Löwena.