Mate Pavić bez finala Pariza

U paru s Fincem Harrijem Heliovaarom, hrvatski tenisač Mate Pavić izgubio je u polufinalu Mastersa u Parizu od trećih nositelja, kombinacije Ebden/Bopanna rezultatom 6:7 6:4 10:6.

U prvom setu, kod rezultata 5:5, Rohan Bopanna i Matthew Ebden su uspjeli spasiti dvije break lopte pa se otišlo u tie-break. Pavić i Heliovaara odigrali su odličan tie-break te su uzeli prvi set rezultatom 7:6(3).

Ključan trenutak drugog seta dogodio se kod rezultata od 3:3. Boppanna i Ebden su iskoristili break loptu na servis Heliovaare. te su nakon toga mirno priveli set kraju rezultatom 6:4. Odluka o sudionicima finala došla je u super tie-breaku.

U njemu su se bolje snašli Boppana i Ebden te su rezultatom 10:6 izborili finale pariškog Mastersa. Ovim porazom Mate Pavić ponovno nije stigao do titule u parovima, a posljednja je bila još tamo u Eastbourneu u paru s Nikolom Mektićem, prije gotovo više od pet mjeseci.