Mate Pavić u četvrtfinalu Eastbournea

Nakon poraza u polufinalu Queen’s Cluba, Mate Pavić i Marcelo Arevalo ostali su u Engleskoj te su prijavili turnir u Eastbourneu. Tamo su u prvom kolu za protivnike imali Francisca Cerundola i Tomása Martína Etcheverryja te su argentisku kombinaciju svladali s 2-0 u setovima uz samo četiri izgubljena gema.

U prvom setu rano su se odvojili na 4:0 te su do kraja seta obje kombinacije zadržavale svoje početne udarce što je značilo da su Pavić i Arevalo sa 6:2 osvojili prvu dionicu igre. Drugi set bio je naizgled izjednačeniji. Argentinci su se držali do 2:2, a tada hrvatsko-salvadorska kombinacija ponovno radi niz od četiri uzastopno osvojena gema čime su ostvarili pobjedu od 6:2, 6:2.

Četvrtfinale donosi im nešto teži posao. Igrat će protiv Lloyda Glaspoola i Jean-Julien Rojera, britansko-nizozemske kombinacije.