Mate Pavić u polufinalu mješovitih parova

Nakon ispadanja s Nikolom Mektićem, Mate Pavić igrao je meč četvrtfinala mješovitih parova zajendo s Ukrajinkom Ludmilom Kichenok. Za protivnika su imali francusko-kazahstansku kombinaciju Mahut/Danilina. Pavić i Kichenok su zasluženo slavili u dva rutinska seta.

U prvom setu egal je trajao do rezultata 3:3. Tada Pavić i Kichenok dodaju gas te s tri uzastopna gema uzimaju prvi set sa 6:3.

Isti scenarij dogodio se u drugom setu. Ponovno je hrvatsko-ukrajinska kombinacija napravila break pri rezultatu 3:3. Suočeni sa samo dvije break lopte kroz cijeli meč Pavić i Kichenok su mirno priveli meč kraju sa 6:4. U polufinalu ih čekaju domaći predstavnici Jonny O’Mara i Olivia Nichols.

Dodajmo još kako je Ivan Dodig poražen u svome meču četvrtfinala u paru s Tajvankom Latishom Chan. Od njih je u dva seta bolja bila belgijsko-kineska kombinacija Vilegen/Xu.