Matej Dodig izborio četvrtfinale Brașova

U rumunjskom Brașovu puna dva dana nisu igrani mečevi drugog kola da bi napokon vrijeme popustilo u petak te su se mečevi mogli nastaviti. Matej Dodig je tako uspio svladati Turčina Ergija Kirkina s 2-0 u setovima za prolaz među najboljih osam tenisača.

Prvi set bio je lagana šetnja za mladog Osječanina koji je nakon 1:1 osvojio pet gemova u nizu za osvajanje prvog dijela igre sa 6:1. U drugom setu do breaka je došao malo kasnije, kod rezultata 3:3 da bi u idućem gemu spasio tri prilike koje je imao Kirkin za povratak u set. Nakon toga još jednom radi break Turčinu za pobjedu 6:1, 6:3.

Plasirao se tako Dodig u četvrtfinale gdje ga čeka težak izazov. Igrat će protiv Nicolas de Moreno Alborana koji je ove godine imao i ATP četvrtfinale u Marakešu.