Matija Frigan impresionirao u debiju

Matija Frigan upisao je svoj službeni debi za belgijski Westerlo. Friganu je to prva utakmica za klub koji je za njega Rijeci platio pet i pol milijuna eura.

Westerlo je u prvom kolu nove sezone Jupiler Pro lige gubio od Eupena 2:0. Dva gola u 19. i 54. minuti. zabio je Yentl Van Genechten. No, omjer snaga promijenio se ulaskom Frigana u 66. minuti.

Frigan koji je ušao tri minute ranije, je poslužio Mathiasa Fixellesa u kaznenom prostoru kojeg je zatim srušio domaći vratar za najstrožu kaznu. Nicolas Madsen je bio siguran izvođač s bijele točke.

Westerlo je stigao do boda u 90. minuti. Frigan je pucao glavom, vratar Abdul Manaf Nurudeen je obranio, ali odbio samo do novopridošllog Lucasa Stassina koji je zabio gol za 2:2.

Mladi riječki napadač se tako na najbolji mogući način predstavio u novome klubu. Neće zato biti iznenađenje ako se Frigan kroz nekoliko kola ustali u prvoj postavi Westerloa.