Matija Legović postao svjetski juniorski viceprvak

Estonski grad Otepaa je od 23. veljače do 2. ožujka domaćin Svjetskog juniorskog prvenstva u biatlonu odakle stižu sjajne vijesti za Hrvatsku. Danas je tamo svjetsko srebro osvojio mladi hrvatski biatlonac Matija Legović.

Prošlo je svega dvadesetak dana otkako je u disciplini masovni start osvojio zlatnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu, a danas je svoju kolekciju medalja obogatio svjetskim srebrom. Matija je u utrci sprinta na 7.5 kilometara promašio tek jednu metu u pucanju te je završio samo iza Norvežanina Kaspera Kalkenberga koji je imao maksimalan učinak od 10/10 na streljani pa je bio punih 30 sekundi brži od Matije. Broncu je osvojio Finac Jimi Klemettinen koji je također promašio jednu metu, ali je bio čak 34 sekunde sporiji od Legovića.

Za Matiju je ovo treća medalja u karijeri na svjetskim juniorskim prvenstvima nakon što je prošle godine osvojio broncu u utrci na 12,5 kilometara i srebro u sprintu na 7,5 kilometara.