Matija Pecotić u finalu Challengera u Ekvadoru

Odličan tjedan ima Matija Pecotić u ekvadorskom Salinasu gdje igra Challenger. Pobjedom nad 289. tenisačem svijeta Altuğom Çelikbilekom u dva seta ušao je u svoje prvo Challenger finale nakon osam godina kada je igrao finale u kineskom Suzhou.

Pecotić je brzo pao zaostatak u prvom setu te je njegov protivnik poveo 3:1. Ipak, tada naš predstavnik diže razinu igre i uspjeva uzeti set sa 7:5.

U nastavku je Pecotić u potpunosti nadigrao protivnika kojem nije ostavio nikakve šanse. S dva oduzimanja servisa bez gubljenja svog slavio je sa 6:1 i potvrdio ulazak u finale. Tamo ga čeka Ukrajinac Ilija Marčenko koji je nedavno u Bratislavi u dva seta slavio protiv mladog Dine Prižmića koji je odigrao dobar turnir na Plava Laguna Croatia Openu u Umagu.

Ovim rezultatom Pecotić si je osigurao skok od minimalno 176 mjesta na ATP ljestvici čime bi postao 435. tenisač svijeta. Eventualnom pobjedom u finalu Pecotić bi skočio za dodatnih 60-ak mjesta te bi bio negdje oko 380. mjesta.