Matjaž Kek i Slovenija svladali Portugal

Nakon što je u izbornički mandat krenuo s 11 pobjeda u 11 utakmica, Roberto Martinez je večeras doživio svoj prvi poraz na klupi Portugala. Od njih je na stadionu Stožice u Ljubljani s 2:0 bila bolja Slovenija koju s klupe vodi bivši trener Rijeke Matjaž Kek.

Portugal je imao dominaciju kroz cijeli susret, ali nisu uspjeli stvoriti previše prilika. Najbolju priliku imao je Joao Felix koji je iz dobre situacije pucao daleko preko gola.

Slovenci su mirno čekali svoju priliku i dočekali ju u 72. minuti. Tada je Benjamin Šeško pronašao bivšeg igrača Rijeke Adama Gnezdu Čerina koji zabija za vodstvo Slovenije.

Potvrda pobjede došla je osam minuta kasnije. Tada je bivši Dinamovac Petar Stojanović ubacio na Timija Elšnika koji udvostručuje vodstvo.

Iako se radi o prijateljskom susretu, Slovenija je pokazala zavidnu razinu igre i doživila veliko ohrabrenje uoči nadolazećeg Europskog prvenstva.