Mavericksi pregazili Wolvese i izborili prvo NBA finale nakon titule iz 2011.

Nakon što su u prošloj utakmici izbjegli “metlu”, košarkaši Minnesota Timberwolvesa su večeras na domaćem parketu ugostili Dallas Maverickse s ciljem dodatnog produžetka konferencijskog finala. Na njihovu žalost, u tome nisu uspjeli već su Mavsi slavili s uvjerljivih 124:103 za 4-1 i plasman u finale NBA lige u kojem će igrati protiv Boston Celticsa.

Novi spektakularan početak utakmice je imao Luka Dončić koji je s 12 poena i to bez promašaja iz igre (5/5) u uvodne tri i pol minute vodio Mavse do prednosti od 16:8. Wolvesi su serijom od 10-2 izjednačili rezultat na 18:18, no onda se ponovno javlja nevjerojatni Slovenac koji najprije baca alley-oop za Derecka Livelyja, a onda poslije koša P.J. Washingtona ubacuje osam uzastopnih poena i tako dolazi do 20. poena već u 10. minuti susreta.

Dallas je u tom trenutku, nakon Dončićeve četvrte trice, poveo s 30:18, a na predah poslije prve dionice su košarkaši Mavericksa otišli s najvećim vodstvom serije od 35:19. Tome je uvelike kumovalo to što je Minnesota ostala bez koša iz igre u posljednjih pet minuta i 43 sekunde četvrtine.

Nastavili su Mavsi s fenomenalnom igrom pa su serijom od 11-4 početkom druge četvrtine došli do velikog vodstva od 46:23, a njihova najveća prednost je iznosila +29 (67:38) nakon nove velike serije od 15-2. U konačnici su na poluvrijeme otišli s rezultatom 69:40 predvođeni iznimno raspoloženim bekovskim tandemom. Dončić je ubacio 25 poena uz 10/16 iz igre, a Kyrie Irving 19 uz 7/11 iz igre.

Tako je peti susret finala Zapada bio odlučen već poslije dvije odigrane četvrtine, a Mavsi su do kraja samo čuvali tu prednost te su slavili sa 124:101. Najefikasniji u redovima pobjednika su bili Dončić i Irving s po 36 poena, dok su kod poraženih Edwards i Towns ubacili po 28.

Slovenski reprezentativac je ujedno i proglašen najkorisnijim igračem konferencijskog finala.