Medvedev osigurao polufinale ATP Finalsa

Ruski tenisač Daniil Medvedev osigurao je plasman u polufinale ATP Finala u Torinu nakon što je u susretu 2. kola Crvene skupine nakon dva seta pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio sunarodnjaka Andreja Rubljova sa 6:4, 6:2, Medvjedev je u novom pobjedom protiv Zvereva osigurao kao prvi plasman u polufinale.

Ruski tenisač je već u prvom gemu napravio break, no Zverev se vratio izjednačivši na 3:3. Set je potom otišao u trinaestu igru u kojoj je Zverev vodio 4:1, a onda imao i dvije set lopte kod 6:5 i 7:6. No, Medvedev se oba put spasio, a zatim sa 9-7 dobio tie-break. U drugom setu ključnim se pokazao posljednji, 10 gem u kojem je ruski tenisač napravio break za 6:4.