Mektić i Koolhof prošli u 2.kolo parova Monte Carla

U prvom kolu parova ATP 1000 turnira u Monte Carlu, Nikola Mektić i Wesley Koolhof, sedmi nositelji na turniru, pobijedili su Huga Nysa i Jana Zielinskog ukupnim rezultatom 1:2 (5-7, 7-5, 7-10).

Hrvatsko-nizozemska kombinacija nakon nepuna dva sata borbe slomila je žestok otpor Monegažanina i Poljaka i opravdala status favorita. U prvom setu Nys i Zielinski imali su break prednosti, ali serijom od pet uzastopnih gemova Mektić i Koolhof ipak uzimaju set.

U drugom setu Hrvat i Nizozemac nastavili su s dobrom igrom te su odmah uzeli servis protivnicima, međutim Nys i Zielinski vraćaju break te kasnije uzimaju još jedan i time dolaze do izjednačenja u setovima. U trećem setu igrao se odlučujući tie-break u kojem su se sedmi nositelji bolje snašli i uzeli konačnu pobjedu.

Mektić i Koolhof u idućem kolu igrat će protiv američko-danske kombinacije Taylor Fritz i Holger Rune koji su prošli dalje pobjedom protiv Jean-Julien Rojera i Lloyda Glasspoola s ukupnim rezultatom 2:0 (6-3, 6-3).