Messi i Inter Miami ostali bez doigravanja; Rooney dao ostavku

Nogometaši Inter Miamija predvođeni Lionelom Messijem nisu se plasirali u doigravanje MLS-a izgubvši 0:1 od lidera Istočne konferencije Cincinnatija.

Messi se vratio nakon ozljede i u igru ​​je ušao u 55. minuti. Za goste iz Cincinnatija, koji su ovom pobjedom osigurali prvo mjesto na Istoku, jedini pogodak na utakmici postigao je njegov sunarodnjak Alvaro Barreal u 78. minuti.

Dvije utakmice prije kraja regularnog dijela Inter Miami se tako nalazi na pretposljednjem, 14. mjestu Istočne konferencije, sa sedam bodova zaostatka za posljednjim mjestom koje vodi u doigravanje.

DC United također neće ući u playoff lige. Trenutačno je klub iz američke prijestolnice i dalje deveti na Istoku, ali je već odigrao sve svoje utakmice, dok momčadi iza njega još nisu.

Klub je stoga danas objavio da Wayne Rooney sporazumno više neće voditi momčad iz Washingtona. Rooney se pridružio DC-u kao igrač u lipnju 2018., a ulogu glavnog trenera američke momčadi preuzeo je u srpnju 2022.