Mia Wild je postala svjetska juniorska atletska doprvakinja

Četvrti dan natjecanja na Svjetskom juniorskom prvenstvu u atletici nam donosi čak tri finala hrvatskih uzdanica. Prva je u finalu utrke na 100 metara s preponama nastupila Mia Wild koja je osvojila srebrno odličje!

Wild je u kvalifikacijama bila trećeplasirana, dok je u polufinalu bila druga čime je istaknula kandidaturu za medalju. Članica Atletskog kluba Slavonija-Žito je opravdala očekivanja te je s vremenom od 13.15 zauzela drugo mjesto, sa 16 stotinki zaostatka za pobjednicom Kerricom Hill iz Jamajke koja je obranila naslov. Broncu je osvojila Delta Amidzovski iz Australije.

Ovo je za Hrvatsku druga medalja u peruanskoj Limi nakon zlata Jane Koščak u sedmoboju te ukupno 15. medalja u povijesti natjecanja.