Milan minimalno slavio jubilarnim pogotkom Chukwuezea

Nakon dva popodnevna remija u talijanskoj Serie A, u kojima smo vidjeli vrlo dobar nogomet, ranovečernji dvoboj Milana i Udinesea donio nam je prilikama i dobrim potezima slabiji dvoboj te pobjedu domaćina.

Jedini pogodak na susretu vidjeli smo u 13. minuti. Noah Okafor sjajno je prošao lijevom stranom, dodao u sredinu do Christiana Pulisica, a ovaj iz prve loptu produžio desno odakle s vrha šesnaesterca Samuel Chukwueze pogađa za 1:0. Bio je to prvi ovosezonski pogodak 25-godišnjeg Nigerijca te njegov jubilarni, 50. u seniorskom nogometu. Od 29. su minute Rossoneri igrali s igračem manje, budući da je Tijjani Rijnders zaradio crveni karton srušivši protivnika kao posljednji igrač obrane.

Do kraja susreta Udinese se trudio napasti domaćine i stići do boda, ali unatoč brojnim pokušajima nisu uspjeli stvoriti niti jednu veću priliku pa bodovi ostaju u prijestolnici mode. Ovom pobjedom Milan je barem privremeno zasjeo na treće mjesto ljestvice, dok Udinese ostaje na šestom.