Milan na pogon tri mušketira slavio protiv Rome bez suspendiranog Mourinha

Zanimljivu utakmicu gledali smo na San Siru gdje je trećeplasirani Milan dočekao devetu Romu. Rossoneri su okrunili bolju igru pobjedom 3:1 nad gostima iz Rima.

Utakmica nije mogla bolje početi za Milan, s obzirom da su poveli već u 11. minuti. Yacine Adli solo prodorom riješio se gostujućih braniča te matirao nemoćnog Milu Svilara.

U ostatku prvog poluvremena bilo je šansi na obje strane, no ponajviše zahvaljujući dobrim reakcijama Mike Maignana te okviru gola rezultat je ostao 1:0.

Igrala se 56. minuta kada je Olivier Giroud zabio za 2:0. Francuz se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju za povećanje vodstva domaćina.

U 69. minuti Leandro Paredes smanjio je s bijele točke na 2:1. Potvrdu pobjede Milanu donio je Theo Hernandez u 84. minuti susreta. S lijeve strane probio je Svilara zakucavši loptu pod gredu.

Rossoneri su tako drugi put ove sezone nadigrali Romu. U prvom susretu odigranom u 3. kolu bili su bolji rezultatom 1:2.