Milan slavio u derbiju na Piolijevom jubileju

Derbi 24. kola talijanske Serie A odigran je večeras u Milanu, gdje je istoimeni domaćin na San Siru dočekao branitelje naslova, nogometaše Napolija.

Bila je to 220. utakmica koju Stefano Pioli vodi s klupe AC Milana, čime se na petom mjestu po broju vođenih utakmica Rossonera izjednačio s legendarnim Arrigom Sacchijem. Susret sam po sebi nije bio spektakularan, uz bolju igru obaju momčadi u drugom poluvremenu, unatoč tome što je jedini pogodak postignut u prvom.

Igrala se 25. minuta, a Theo Hernández započeo je akciju sa svoje polovice igrališta, koju je nakon tri dodavanja te asistencije Rafaela Leãa završio plasiravši loptu u bliži kut Pierluigija Gollinija za 1:0 domaćina. Unatoč nekoliko solidnih pokušaja nogometaša Napolija u završnici susreta, bio je to i konačan rezultat ovog dvoboja.

Milan je tako ostao na trećem mjestu Serie A, s bodom manje i utakmicom više od Juventusa, dok se Napoli nalazi na skromnom devetom mjestu.