Milan u pet minuta sredio Lecce

Blitzkriegom u kojem su krajem prvog poluvremena postigli tri pogotka u samo pet minuta, nogometaši Milana riješili su susret otvaranja 6. kola Serie A protiv Leccea u svoju korist, upisali treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu i barem privremeno zasjeli na prvo mjesto ljestvice.

Mrežu Leccea načeo je Alvaro Morata u 38. minuti, sjajno pogodivši glavom nakon centaršuta iz slobodnog udarca Thea Hernándeza, a Francuz je tri minute kasnije postao i strijelac, efektno zakucavši pod gredu jednu sjajnu dubinsku loptu Rafaela Leãa. Fantastičnu sekvencu domaćina kasnije je završio Christian Pulisic, pospremivši jednu obranu Wladimira Falconea u nebranjeni dio mreže za 3:0.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nekoliko zanimljivih udaraca s obje strane, ali bez pogodaka, a Rossoneri su od 80. minute igrali s igračem manje, budući da je izravan crveni karton zbog opasne igre zaradio 18-godišnji Davide Bartesaghi, koji je tako u igri proveo svega pet minuta.

Naš Ante Rebić pokazao je volju i energiju protiv bivšeg kluba, a iz igre je izašao u 72. minuti.