Mili Poljičak u Monastiru izborio svoje treće finale sezone

Mili Poljičak se u subotu plasirao u finale ITF turnira u Monastiru. Splićanin je s 2-0 u setovima svladao Pietra Marina te je tako nastavio dobru formu u ovoj sezoni.

Iako je već u trećem gemu morao spašavati jednu break priliku, Poljičak je prvi set osvojio lakoćom. Marinu je oduzeo servis prvi put kod vodstva 3:2, a zatim i kod 5:2 te je tako set zaključio rezultatom 6:2.

U drugom setu tenisači su bili izjednačeniji. Većinom su bez problema držali svoje servise iako je bilo break prilika. Obojica su do vodstva 6:5 za Poljička propustili po tri prilike za oduzimanje početnog udarca. Tada Splićanin dolazi do tri vezane meč lopte. Uspio je realizirati treću te se sa 6:2, 7:5 plasirao u finale.

Ovo je Poljičku treće finale u pojedinačnoj konkurenciji u 2024., a dosad je dva puta bio poražen. Svoj drugi profesionalni naslov u singlu tražit će protiv pobjednika meča između Patricka Schoena i Jacksona Rossa.