Mlada Hrvatska reprezentacija poražena od razigranog Portugala

Na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu, hrvatska U-21 reprezentacija odigrala je ključnu utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. u Slovačkoj protiv vršnjaka iz Portugala.

Nakon 90 minuta utakmice, Portugal je slavio rezultatom 2:0 i praktički Hrvatskoj oduzeo sve nade za 1. mjesto skupine. Ono što mlade Vatrene treba dodatno brinuti jest pobjeda Grčke kod Farskih Otoka rezultatom 4:0 čime su sada oni na 2. mjestu skupine s bodom viška.

Nekoliko prilika na početku susreta imala je Hrvatska, no Portugalce je kod Vidovićevog udarca spasila stativa, dok je Matkovića zaustavljala obrana gostiju.

Nakon pauze – šok za Hrvatsku. U 50. minuti Tomas je sjajno probio desnu stranu, dodao povratnu loptu, Bernardu koji je to samo pospremio u gol Hrvatske.

Do kraja susreta Hrvatska je još u nekoliko navrata pokušala ugroziti portugalska vrata, no nije uspjela izjednačiti, već je u 89. minuti konačnih 2:0 postavio Borges.