Mlađe juniorke bez polufinala Svjetskog rukometnog prvenstva

Mlađe juniorke Hrvatske poražene su u četvrtfinalu Svjetskog rukometnog prvenstva u Kini od Danske rezultatom 25:20.

Dankinje su bolje ušle u utakmicu i ubrzo uspostavile svoj ritam igre. Hrvatska se, međutim, uspjela vraćati iz zaostatka i u nekoliko navrata izjednačiti (6:6, 10:10, 11:11) ili otići na gol prednosti (5:4). Skandinavke su, u konačnici, na predah otišle s 12:11.

U nastavku susreta odvijala se slična priča sve do posljednjih desetak minuta dvoboja kada se Danska s tri gola u nizu odvojila na 22:18 i mirno zaključila utakmicu. Vidnu je nervozu u redovima Hrvatske potvrdio i broj od 15 tehničkih pogrešaka naspram protivničkih šest, što je zasigurno bio jedan od ključnih problema današnjeg poraza.

Andrea Bjestrup Jensen s pet je pogodaka predvodila pobjednice, dok je kod naših rukometašica najbolja bila Ivana Fratnik s devet golova. Na golu se istaknula Nika Kraljević s 11 obrana.

Hrvatice će turnir nastaviti u borbi od petog do osmog mjesta, a sljedeće će im protivnice biti poražene iz ogleda Njemačke i Francuske.