Mladi Hrvati uvjerljivo poraženi od Litve

U grčkom Heraklionu u subotu je započelo U20 Prvenstvo Europe u košarci, na kojem je među 16 najboljih momčadi starog kontinenta mjesto našla i mlada reprezentacija Hrvatske.

Smješteni u skupini C, izabranici Jeronima Šarina sinoć su prvenstvo otvorili porazom od Litve 86:67. S obzirom kako smo odigrali prvo poluvrijeme, posebno drugu četvrtinu, te na činjenicu da smo dobrim dijelom utakmice gubili s više od 20 poena razlike, s konačnim rezultatom možemo biti i zadovoljni.

Duje Brala i Zvonimir Ivišić su s po 12 poena bili najbolji strijelci Hrvatske, dok su po 15 za Litvu ubacili Motiejus Krivas i Liutauras Lelevicius.

U drugom susretu naše skupine domaćin Grčka je sa 72:67 svladala Poljsku, s kojom ćemo upravo danas od 15 sati odmjeriti snage u drugom kolu.