Mladi Vitor Roque donio pobjedu Barceloni nad Osasunom

Prvi od tri zaostala susreta 20. kola španjolske La Lige, večeras su odigrali domaćin Barcelona i Osasuna. Katalonska momčad slavila je s minimalnih 1:0 te tako prekinula niz od dva uzastopna poraza u svim natjecanjima.

U prvom poluvremenu sve bitno dešavalo se na samom kraju. Dvije prigode imala je Barca, a oba puta Ilkay Gundogan i Jules Kounde bili su za malo neprecizni. S druge strane, naš Ante Budimir imao je lijepu prigodu glavom, no pucao je pored vrata.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 63. minuti. Mladi Brazilac Vitor Roque, samo minutu nakon što je ušao u igru zabio je za 1:0. Joao Cancelo lijepo je ubacio vanjskim dijelom kopačke, a Roque je natrčao i glavom pospremio loptu u mrežu. Brazilcu je ovo prvi pogodak u Barcinom dresu.

U 67. minuti branič Osasune, Unai Garcia zaradio je drugi isključujući žuti karton. Gosti su ostali s igračem manje, a najbolju prigodu za povratak u susret imali preko Raula Garcie koji je u 76. minuti zatresao vratnicu.

Ovom pobjedom Barca je stigla do 47. osvojenog boda i trećeg mjesta, dok su gosti iz Pamplone ostali 12. s 26 bodova.