Monaco ponovno na vrhu Ligue 1

U dvoboju igranom od 17:05 Monaco je teže od očekivanog došao do slavlja protiv Metza. S dva gola Aleksandra Golovina Monaco je ponovno zasjeo na prvo mjesto prvenstvene tablice.

Metz je poveo u četvrtoj minuti golom Laminea Camare. Onda se ukazao Golovin koji je golovima u 42. i 55. minuti režirao preokret.

U ranijim utakmicama Lorient je produljio lošu formu Rennesa koji sada ima samo jednu pobjedu u pet utakmica. Rezultat je također bio 2:1.

Termin od 15 sati obilježila je pobjeda od 1:0 Lillea nad Brestom, kao i 2:0 Nantesa nad Montpellierom. Čini se kako su navijači Nantesa napokon dočekali sezonu bez mukotrpne borbe za ostanak. U posljednjoj utakmici u tom terminu Toulouse i Reims odigrali su 1:1.