Monfils u 100. nastupu na Mastersu preokretom došao do pobjede

Gael Monfils se u Monte Carlu 100. put našao u glavnom ždrijebu nekog od Masters turnira. U prvom kolu je za protivnika imao Aleksandra Vukića kojega je pobijedio u teška tri seta od kojih je u jednom Francuz nadoknadio i dvostruki break zaostatka.

Monfils je prvi set izgubio nakon tiebreaka iako je imao break prednost, a i prvi je došao do set lopte. U drugom setu je uzvratio Australcu sa 6:3. Treći set je krenuo loše za Francuza. Nakon pet gemova našao se u zaostatku od 1:4 te je Vukić također bio na servisu. Monfils je zaredao s četiri gema te je poveo s 5:4. Vukić je uspio odservirati za ostanak u meču prvi put, ali kod 6:5 je Francuz uspio oduzeti servis Australcu te je odnio pobjedu.

Monfilsu je ovo bila 131. pobjeda na Masters turnirima na kojima ima i tri finala. Jedno finale imao je i u Monte Carlo. To je bilo 2016. te je to Francuzu bio i posljednji nastup u Monaku do ove godine. Legendarnog Francuza u drugom kolu čeka ogled s Rusom Daniilom Medvedevom.