Mourinho: “Ispričavam se Renatu Sanchesu. Napravio sam to 3-4 puta u karijeri i nije lako”

U jučerašnjem porazu Rome u Bologni José Mourinho napravio je nešto što vjerojatno nije napravio nikada u karijeri, iako je imao slične primjere s Juanom Matom.

Naime, portugalski je stručnjak na poluvremenu, pri rezultatu 1:0 za Bolognu zahvaljujući pogotku kojeg je postigao Nikola Moro, u igru uveo portugalskog veznjaka Renata Sanchesa.

Nije to previše pomoglo jer Roma je u 49. minuti sama sebi postigla pogodak za 2:0 preko Rasmusa Kristensena, a Mourinho je odlučio reagirati vađenjem netom ušlog Renata Sanchesa iz igre, što je ovog apsolutno šokiralo.

U tih 19 minuta na terenu Sanches je loptu dotaknuo 9 puta i dobio 1 od 4 duela uz 4 izgubljene lopte, a Mourinho je odluku obrazložio kao taktičku, no istovremeno se ispričao Sanchesu:

Želim se javno ispričati Renatu Sanchesu na izlasku iz igre nakon samo 19 minuta. To je teško za nogometaša, no teško je i za trenera. Napravio sam to 3-4 puta u svojoj karijeri i niti jednom mi nije bilo lako.

Renato Sanches shocked after he is subbed off after just 18 minutes on the field.