Na korak do sramote: SAD jedva svladao Južni Sudan

Košarkaši SAD-a su u proteklih nekoliko dana organizirali niz prijateljskih susreta kako bi se pripremili za nadolazeće Olimpijske igre.

Sva najjača dostupna NBA imena su tu, a u akciji smo ih gledali protiv Kanade, Australije i Srbije gdje su zaredali pobjede.

Curry, Adebayo i Edwards su punili Srbiju, Davis i Booker Australiju, a protiv Kanađana su svi bili tu negdje pa tako i LeBron James koji predvodi ovu ekipu.

Noćas su NBA zvijezde zaigrale protiv Južnog Sudana, a kladionice su nudile na njihovu pobjedu simbolični koeficijent od 1.01. Ipak, na poluvremenu je Južni Sudan vodio 58:44, unatoč svim zvijezdama u momčadi SAD-a.

U trećoj četvrtini je SAD digao tempo i činilo se da neće prepustiti stvari slučaju, no Južni Sudan ih je opet iznenadio na kraju susreta pa je tako SAD pobjedu upisao tek košem LeBrona Jamesa u posljednjem napadu čime je susret završen rezultatom 101:100.