Nakon teškog poraza od Danske, Francuska izgubila i od Norveške

Iznenađenje u drugom kolu skupine B olimpijskog turnira priredili su rukometaši Norveške porazivši domaćina Francusku. U prilično jednosmjernoj utakmici Norvežani su s konačnih 27:22 nanijeli novi udarac domaćinima.

Francuzi se s raspoloženim Dikom Memom ni u jednom trenutku nisu uspjeli znatnije približiti protivnicima koji su vodstvo stečeno u devetoj minuti povećavali i sačuvali do samog kraja. Desni vanjski Barcelone završio je susret s deset pogodaka iz 12 pokušaja, dok je s druge strane najbolji bio Alexander Bionz s realizacijom 6/6.

Aktualni olimpijski i europski prvaci i svjetski viceprvaci ostali su bez bodova nakon prva dva dvoboja, a u nastavku natjecanja grupne faze očekuju ih ogledi s Egiptom, Argentinom i Mađarskom. Norveška je, pak, drugom pobjedom napravila korak bliže k četvrtfinalu.