Nakratko prekinut dvoboj u Udinama; Maignan zbog rasizma napustio teren

U ovom trenutku se igra posljednja utakmica dana u talijanskoj Serie A između Udinesea i Milana. Samo par trenutaka nakon što je Ruben Loftus Cheek u 31. minuti doveo goste u vodstvo od 1:0, vratar ”Rosonera” Mike Maignan je odlučio napustiti teren.

Razlog za tu odluku je bio taj što francuski vratar više nije želio slušati rasističke uvrede koje su dolazile s tribine iza njegovog gola. On je najprije upozorio suca na to što se događa, a onda je preuzeo stvari u svoje ruke.

Utakmica je bila prekinuta na 5-6 minuta, a onda su nogometaši Milana ipak nagovorili Maignana da se vrati na teren i susret je nastavljen. Točno u trenutku pisanja ovog teksta, Lazar Samardžić je matirao Francuza za 1:1 u 42. minuti.