Napoli u derbiju bolji od Juventusa

Derbi susret 27. kola Serie A odigran je večeras u Napulju, gdje su domaći nogometaši ugostili Juventus.

Bolju igru kroz prvo poluvrijeme Napoli je naplatio u 42. minuti, kada je Khvicha Kvaratskhelia stisnuo jedan volej s desetak metara i pogodio mrežu Stare Dame.

Napoli je i u drugom dijelu imao kontrolu lopte u nogama i stvorio nekoliko opasnosti u gostujućem šesnaestercu, ali Juventus je bio taj koji je postigao sljedeći pogodak, a strijelac je bio Federico Chiesa u 81. minuti lijepim udarcem s desne strane kaznenog prostora u suprotnu malu mrežicu.

Uskoro nakon što se krenulo s centra, Victor Osimhen je pao u gostujućem šesnaestercu, a sudac Maurizio Mariani nakon konzultacija s VAR sobom i gledanja snimke pokazuje na kazneni udarac.

Isti izvodi Osimhen, ali Wojciech Szczeczny ga brani, no na odbijenu loptu natrčava Giacomo Raspadori i pogađa mrežu za 2:1.

Ovom pobjedom Napoli je tek treći puta ove sezone stigao do dva uzastopna prvenstvena slavlja, dok je Juventus upisao treći poraz u posljednjih pet dvoboja.