NBA izvještaj: Zubac u prvoj utakmici sezone upisao 20 poena uz double-double učinak

Kroz noć je odigrano 12 utakmica nove NBA sezone. Clippersi su na svom terenu dočekali Portland te slavili rezultatom 123:111. Kod momčad iz Los Angelesa je najviše poena upisao Paul George koji ih je u 32 minute igre postigao 27 uz tri skoka i šest asistencija.

Unatoč dobroj partiji Georgea, na terenu se istaknuo i reprezentativac Hrvatske Ivica Zubac koji je u 26 minuta igre postigao 20 poena i 12 skokova. Osim Georgea, jedino je Kawhi Leonard postigao više poena od Hrvata- 23. Kod Portlanda, koji nije vodio niti jednom u susretu te je u jednom trenutku gubio čak 30 razlike, najraspoloženiji je bio Malcolm Brogdon koji je postigao 20 poena.

New York Knicksi su na svom terenu dočekali Boston Celticse te su poraženi 104:108. Kod Bostona je najbolji igrač bio Jason Tatum s 34 postignuta poena, 11 skokova i 4 asistencije. Odličan debi za Celticse je imao Kristaps Porzingis koji je u 38 minuta igre ubacio 30 poena uz 8 skokova. Kod domaćih su najraspoloženiji bili RJ Barrett i Immanuel Quickley; obojica su imala 24 poena.

Porzingis nije jedini igrač koji je sinoć imao odličan debi. Naime, Max Strus je s 27 koševa i 12 skokova bio najbolji strijelac i skakač Clevelanda u gostujućoj pobjedi nad Netsima 114:113. S jednim poenom razlike je također slavio i Miami Heat koji je svladao Pistonse 103:102. Kod Pistonsa je jako raspoložen bio Cade Cunningham koji je ubacio 30 poena uz 3 skoka i 9 asistencija.

San Antonio Spursi su na svom terenu izgubili od Dallasa 119:126. Prvi pick drafta Victor Wembanyama je u 23 minute igre postigao 15 poena, 5 skokova i 2 asistencije. Kod Mavericksa je odličnu utakmicu imao Luka Dončić koji je upisao triple- double: 33 poena, 13 skokova i 10 asistencija. Slovenac je tako postao prvi igrač u povijesti Dallasa koji je otvorio sezonu triple-doubleom. Solidnu partiju je odigrao i Kyrie Irving koji je postigao 22 poena.

Za kraj izvještaja ističemo pobjedu Oklahome na gostovanju kod Bullsa 124:104 gdje je Shai Gilgeous- Alexander postigao 31 poen i 10 asistencija te pobjedu Sacramento Kingsa nad Utah Jazzom 130:114 gdje je briljirao Harrison Barnes s 33 postignuta poena.