NBA razmatra izdati kazne zbog učestalog neigranja Embiida u Denveru

Prije dva dana je Philadelphia 76ers gostovala kod Denver Nuggetsa, a pritom je izgubila rezultatom 111:105. Doduše, rezultat nije bitan u ovoj priči koliko činjenica da Joel Embiid opet nije nastupio na gostovanju u Denveru.

Njegovo trend preskakanja gostovanja u Denveru traje već praktički četiri godine, a glavni uzrok tomu je utakmica koja se dogodila 9. studenog 2019. godine kada su 76ersi na ulasku u posljednju četvrtinu imali prednost od 21 koš razlike kod rezultata 86:65 i uspjeli izgubiti rezultatom 100:97. Nikola Jokić je prelomio pogodivši težak šut s istekom napada za vodstvo, a Embiid je skroz podbacio tu utakmicu.

Stoga, očekuje se da će NBA reagirati, a razlog je taj što 76ersi 15 minuta do početka utakmice nisu prijavili nikakvo izvješće o njegovoj ozljedi.