Marin Pongračić nes(p)retnim autogolom izbacio Lecce iz Kupa

U prvoj od tri utakmice Coppa Italie, Genoa Milana Badelja, koji je u igru ušao u 46. minuti, je nakon produžetaka s 2:1 slavila protiv drugoligaša Reggiane.

Poveli su gosti trenera i jednog od nekadašnjih najboljih talijanskih braniča svih vremena Alessandra Neste već u 37. minuti, da bi domaćini izjednačili u 53. minuti pogotkom Hapsa. Konačni preokret stigao je u 99. minuti pogotkom Guđmondssona.

Drugoligaš Parma, s Mirkom-Antoniom Čolakom na klupi, je iznenadila Lecce na domaćem terenu i slavila s 4:2 u nevjerojatno uzbudljivoj utakmici koju je odlučila sama završnica. Poveli su gosti 2:0 pogocima u 9. i 28. minuti, da bi se Lecce vratio u igru golovima Piccolija u 54. i Strefezze u 76. minuti. Kad su svi na stadionu već iščekivali produžetke, nedavno pozvani u hrvatsku reprezentaciju Marin Pongračić nespretno je reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 2:3. Pogodak možete vidjeti u videu od 2:15.

Priču je dovršio golom za 4:2 iz kaznenog udarca Dennis Man u 7. minuti sudačke nadoknade.

U posljednjem susretu dana Udinese i Cagliari igraju prvo poluvrijeme, a trenutni je rezultat 0:0.