Nestvarni PSV preko Feyenoorda do 14. pobjede u 14 kola

Derbi 14. kola nizozemske Eredivisie odigrali su Feyenoord i PSV. U uzbudljivom susretu PSV je s 2:1 došao do 14. pobjede u isto toliko kola i tako se dodatno odvojio na vrhu tablice.

Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, PSV je poveo u nastavku. Ismael Saibari je dočekao loptu u sredini i u 65. minuti doveo goste u vodstvo.

Samo tri minute kasnije PSV je udvostručio vodstvo. Ovoga puta loptu je u sredini dočekao Olivier Boscagli koji se odlično snašao i zabio za 2:0.

Feyenoord se vratio u igru u 81. minuti kada je sjajan dalekometni udarac zabio Santiago Giménez. Krenula je potpuna ofenziva domaćih koji su pokušali doći do drugog pogotka. No, to im nije pošlo za rukom te je ostalo 1:2.

PSV sada ima 42 boda iz 14 utakmica te imaju deset bodova prednosti ispred Feyenoorda. Hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec za domaćine je igrao do 54. minute.