Nevjerojatan poraz Bostona; u posljednjoj četvrtini igrač Cavsa zabio više od cijelog Bostona

Nevjerojatan poraz su sinoć doživjeli Boston Celticsi od Cleveland Cavaliersa rezultatom 105:104. Boston je vodio praktički čitavu utakmicu, u posljednjoj četvrtini su imali prednost od ogromna 22 poena razlike, a zatim je uslijedio spektakularni preokret.

Cavsi su na krilima Deana Wadea okrenuli utakmicu, a on je u posljednjoj četvrtini ubacio čak 20 naspram Bostonovih 17 poena. U tom periodu su s terena “nestale” glavne zvijezde Bostona Jayson Tatum i Jaylen Brown ubacivši sveukupno dva poena, a to je bilo djelo Tatuma s početka posljednje četvrtine.

U konačnici su Cavsi u posljednjoj četvrtini slavili rezultatom 34:17, a do pobjede su ih vodili već spomenuti Wade koji je ubacio ukupno 23 poena i pritom uhvatio osam skokova te Jarrett Allen s double-double učinkom od 21 poena i 12 skokova. Kod poraženih Celticsa najbolji strijelac je bio Tatum koji je imao double-double učinak od 26 poena i 13 skokova, međutim imao je lošu šutersku noć – pogodio je svega osam šuteva iz 21 pokušaja.