Nexe dramatično izborio četvrtfinale Europske lige

Iako je Nexe uoči uzvrata iz prve utakmice imao pristojnu prednost od +4, klub iz Našica je uspio zakomplicirati situaciju lošim prvim poluvremenom nakon kojeg su gubili rezultatom 9:16. Motor Zaporozhye se pokazao kao tvrd orah. Međutim, odličnim drugim poluvremenom u kojem su pobijedili s 18:13 su ipak uspjeli izboriti plasman u četvrtfinale. Izgubili su rezultatom 27:29, ali su prošli dalje s ukupnih 54:52. U drugom poluvremenu je bila ključna serija od 7:1.

U redovima Našičana je najbolji strijelac bio Tomislav Severec sa 8 golova, Marin Jelinić je upisao 5 golova, dok je Janko Kević nadodao svoja 3 gola. Na vratima je Dominik Kuzmanović imao učinak od 10 obrana uz 33.3% uspješnosti obranjenih udaraca. Kod Ukrajinaca se istaknuo Ihor Turchenko sa 7 golova, dok je Eduard Kravchenko upisao 6 golova, a Dmytro Horiha je imao učinak od 4 gola i 6 asistencija.