Nexe pobijedio u prvoj utakmici osmine finala Europske lige

U sklopu osmine finala Europske lige, u prvoj utakmici je Nexe gostovao u Njemačkoj protiv ukrajinskog Motora Zaporozyhea. Našičani su pobijedili rezultatom 23:27 unatoč izostanku dva važna igrača Marina Jelinića i Fahrudina Melića.

Nexe je praktički sve riješio odličnim prvim poluvremenom. Čvrsta obrana uz sjajnog Kuzmanovića na vratima im je osiguralo lijepu prednost na predahu od +5 (8:13). Dominik Kuzmanović je u prvom poluvremenu imao 42.9% obranjenih udaraca, odnosno obranio je 6 od upućenih 14 udaraca.

U drugom poluvremenu su Gromovi održavali više manje rezultatsku prednost, te nisu dopustili Ukrajinicima da se nešto osjetnije približe, a u jednom trenutku su čak imali i +7. Momčad Branka Tamše je tako osigurala ugodnih +4 uoči uzvrata u Našicama za sedam dana.

Najraspoloženiji u redovima Gromova su bili Predrag Vejin sa 7, te Aleksandar Baki i Fran Mileta s po 5 golova. Dominik Kuzmanović je završio susret s 10 obrana uz postotak obranjenih udaraca od 31.3%.