Nexe uspješno započeo drugu fazu Europske lige u dramatičnoj završnici

Danas je započela druga faza rukometne Europske lige u kojoj je 16 klubova podijeljeno u četiri grupe. Jedini hrvatski predstavnik Nexe je smješten u skupinu 2 sa Skjernom, Savehofom i Gorenjem.

Danas su Našičani svladali švedski Savehof rezultatom 29:28. Našičani su bolje otvorili susret te su nakon pet minuta igre imali opipljivu prednost od četiri gola razlike (5:1) koju su uspješno održavali do polovice prvog dijela. Šveđani su se serijom od četiri gola vratili u susret, ali ipak rukometaši Nexea su na poluvrijeme otišli s ugodnih 16:13.

Gromovi su još jednom bolje ušli u susret od suparnika te su nakon 12 minuta igre u drugom poluvremenu pobjegli na prednost od pet golova razlike (22:17), no uporni Šveđani su uspjeli utakmicu odvesti u dramatične vode, ali nisu uspjeli doći do potpunog preokreta.

Nexe su do pobjede predvodili Luka Moslavac sa sedam golova i tri asistencije te vratar Dominik Kuzmanović sa 15 obrana.