Nijemac do zlata u pojedinačnom preponskom jahanju, svjetski prvak pao s konja

Nijemac Christian Kukuk s grlom Gelding Checkerom osvojio je olimpijsko zlato u pojedinačnom preponskom jahanju. Time je potvrdio apsolutnu njemačku dominaciju u konjičkom sportu na ovim Olimpijskim igrama

Četvrta je to njemačka zlatna medalja u Parizu u konjičkom sportu nakon što su Jessica von Bredow-Werndl i Michael Jung slavili u pojedinačnoj dresuri, a djevojke u ekipnoj dresuri.

Za najveće iznenađenje pobrinuo se aktualni svjetski prvak Šveđanin Henrik von Eckermann koji je pao sa svog konja King Edward.

Kukuk, Švicarac Steve Guerdat i Nizozemac Maikel van der Vleuten su bez greške odradili nastup na zahtjevnoj stazi od 15 prepreka. Stoga je pitanje pobjednika moralo biti razriješeno nakon dodatne runde, odnosno jump-offa.

Nijemac nije srušio niti jednu od preostalih prepreka i postigao je pobjedničko vrijeme od 38.34 sekunde.  Švicarac Steve Guerdat osvojio je srebro s konjem Dynamix de Belheme, dok je treći bio Nizozemac Maikel van der Vleuten s konjem Beauville Z.