Nikola Mektić osvojio ATP turnir u Aucklandu za nastavak impresivnog niza

Hrvatski tenisač Nikola Mektić je noćas u paru s Wesleyem Koolhofom došao do prvog ATP naslova ove sezone. Njih dvojica su u uzbudljivom finalu ATP turnira u Aucklandu sa 6:3 6:7 10:7 svladali Marcela Granollersa i Horacia Zeballosa.

Meč je počeo savršeno za hrvatsko-nizozemsku kombinaciju koja je najprije spasila dvije break lopte pa je odmah i došla do breaka kojeg je i potvrdila za ekspresnih 3:0. Taj će se break pokazati ključnim jer do kraja seta nijedan par ne dolazi do prilike za oduzimanje servisa protivnicima pa su Koolhof i Mektić prvi set osvojili sa 6:3.

U drugom setu smo vidjeli po jedan break s obje strane pa je na koncu njegov pobjednik odlučen u tiebreaku. U odlučujućoj igri su Koolhof i Mektić dva puta ispustili prednost od jednog “mini-breaka” što su Granollers i Zeballos kaznili te su tiebreak dobili sa 7:5 za odlazak u treći set.

U odlučujućem setu je bilo zanimljivo do 5:4, a onda Koolhof i Mektić osvajaju četiri poena u nizu i dolaze do pet vezanih meč lopti. Prve tri su Granollers i Zeballos spasili, međutim kod četvrte je Nizozemac odservirao servis-winner za konačnu pobjedu od 6:3 6:7 10:7.

Za Mektića i Koolhofa je ovo bio prvi zajednički turnir nakon osvajanja ATP završnice 2020. godine te ujedno i drugi zajednički naslov u četvrtom finalu. Mektić je tako došao do svoje 26. ATP titule u karijeri te je nastavio niz od sada čak osam uzastopnih sezona u kojima osvaja barem jedan ATP naslov, a to po godinama izgleda ovako: