Nikola Mektić u drugom kolu parova

Prvi hrvatski predstavnik u konkurenciji parova na US Openu bio je Nikola Mektić. On je u paru s Nizozemcem Robinom Haaseom u tri seta svladao srpsko-rumunjsku kombinaciju Čačić/Cornea.

U prvom setu presudan je bio break pri rezultatu od 3:2 za Mektića i Haasea. Nakon toga su mirno držali svoj servis i sa 6:3 uzeli prvi set.

Nastavak meča ponudio nam je mirno serviranje obaju kombinacija. Tako je odluka o drugom setu pala u tie-breaku. Tamo su Čačić i Cornea sa 7:5 bili bolji i tako odveli meč u odlučujući set.

Na isti način stvari su se odvijale i u trećem setu, ali s drugačijim epilogom. Ponovno je odluka pala u tie-breaku kojeg su Mektić i Haase dobili sa 10:6. Njih dvojica još uvijek ne znaju imena protivnika u drugom kolu turnira.