Nizozemke rutinski slavile protiv Južne Afrike

Današnji program Svjetskog prvenstva za žene otvorile su utakmicom osmine finala nogometašice Nizozemske i Južne Afrike. Nizozemke su bile bolje kroz cijeli susret te su na kraju zasluženo slavile 2:0.

Krenulo je odlično za Nizozemsku koja je povela već u devetoj minuti. Veznjakinja Wolfsburga Jill Roord je lijepo pogodila i poslala loptu u mrežu za rano vodstvo Nizozemki.

Najbolju priliku u prvom dijelu za Južnu Afriku propustila je Thembi Kgatlana samo tri minute kasnije. Ona je ostala nečuvana na sedam metara od gola, ali je njen pokušaj otišao pred gola.

Potvrda pobjede za Nizozemsku došla je u 68. minuti. Lieke Martens je vratila povratnu loptu za Lineth Beerensteyn koja mirno posprema loptu za udvostručenje vodstva.

Nizozemke u četvrtfinalu čeka sraz sa Španjolkama koje su jučer s uvjerljivih 5:1 s turnira ispratile Švicarke.