Njemačka rutinski pobijedila Mađarsku

Europsko prvenstvo u Njemačkoj nastavilo se u pozitivnom nizu za domaćine. Mađarsku su savladali rezultatom 2:0 na MHP Areni i nastavili pohod na vrh grupe A.

Prvi pogodak je zabio Jamal Musiala u 22. minuti. İlkay Gündoğan ga je proigrao odličnom loptom, a mladi Njemac je uputio prekrasan udarac koji je ušao pod prečku. U 26. minuti Dominik Szoboszlai je opasno zaprijetio s ruba šesnaesterca iz slobodnjaka, no Manuel Neuer je pokazao zašto je jedan od najboljih vratara svijeta.

U drugom dijelu u 60. minuti Barnabás Varga je zaprijetio glavom, no lopta je otišla iznad gola. Sedam minuta poslije Gündoğan je pogodio uz desnu stativu, nakon što ga je pronašao Maximilian Mittelstädt. U 75. minuti snažan udarac je uputio Leroy Sané, no Péter Gulácsi odlično brani.

Rutinska i očekivana pobjeda Njemačke, uz dobre povremene prilike mađarske reprezentacije. Domaćini prvenstva su na vrhu tablice grupe A, a Mađarska posljednja.