Njemice osvojile broncu, Putellas promašila kazneni udarac u posljednjoj minuti

U sjeni finala u muškoj konkurenciji, danas je odigrana utakmica za broncu ženskog nogometnog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu.

U konačnici sretnije i spretnije bile su nogometašice Njemačke koje su rezultatom 1:0 svladale aktualne svjetske prvakinje reprezentativke Španjolske. Pogodak vrijedan četvrte brončane medalje u povijesti Njemačke zabila je Giulla Gwinn koja je bila precizna s bijele točke u 65. minuti

U zadnjoj minuti susreta Španjolska je dobila priliku izjednačiti iz jedanaesterca, no udarac Alexie Putellas je obranila Ann-Katrin Berger. Susret za zlatnu medalju odigrati će se sutra od 17 sati između nogometašica Brazila i SAD-a. Nadodajmo kako će glavni VAR sudac na toj utakmici biti Ivan Bebek.