Norveška pobjedom protiv Nizozemaca i dalje u igri za plasman u završnicu EP-a

U drugoj utakmici današnjeg programa skupine 2 Europskog rukometnog prvenstva je Norveška svladala Nizozemsku rezultatom 35:32.

U prvom poluvremenu se Norveška mučila u napadu te su u konačnici na predah otišli rezultatskim deficitom, a rezultat je glasio 18:16 za Nizozemsku. Međutim boljom predstavom u drugom poluvremenu su prvi put otišli na opipljiviju prednost u 47. minuti susreta kod rezultata 28:23. Nizozemska se uspjela vratiti na dva gola zaostatka, ali nešto više od toga nisu mogli.

Nizozemsku nadu u pozitivan rezultat je ugasio Sander Sagosen minut ipo prije kraja susreta pogodivši za 34:30. Norvešku do pobjede su predvodili Magnus Gullerud sa sedam i Alexander Blonz sa šest postignutih golova. S druge strane u porazu Nizozemske se istaknuo Rutger ten Velde sa osam pogodaka.