VijestiZanimljivosti

Odigran je najdulji meč u povijesti US Opena

Daniel Evans (34) je pobijedio Karena Hačanova (28) u naduljem meču u povijesti US Opena. Britanac je u utorak, u prvom kolu američkog Grand Slam turnira, slavio s 3:2 u setovima (6:7(6), 7:6(2), 7:6(4), 4:6, 6:4) nakon pet sati i 35 minuta igre. Time je oborio rekord iz 1992. godine, kada je Stefan Edberg u polufinalu pobijedio Michaela Changa nakon pet sati i 26 minuta igre, također s 3:2 u setovima (6:7(3), 7:5, 7:6(3), 5:7, 6:4).

Ovo je bio peti susret između Evansa (trenutno 184. na svijetu) i Hačanova (22. na svijetu), a Evans je svaki put izašao kao pobjednik. U drugom kolu US Opena, Evans će se suočiti s Argentincem Marianom Navoneom (36. na svijetu).

Iako je Hačanov vodio 4:0 u odlučujućem setu, Evans je uspio preokrenuti situaciju i pobijediti. “Bila je to duga, iscrpljujuća borba. Igrao sam prilično dobro veći dio meča. Oboje smo se fizički mučili, ali na kraju je presudilo tko će duže izdržati,” izjavio je Evans. Hačanov je u petom setu imao četiri break-lopte, ali je Evans uspio izvući nevjerojatnu pobjedu u meču u kojem je svaki set trajao više od sat vremena. Treći set je bio najduži, sa 72 minute igre. Iako je Hačanov imao 79 winnera u odnosu na Evansovih 53, nije uspio iskoristiti prednost u ključnim trenucima.

Evansova pobjeda je još značajnija s obzirom na to da je na turnir došao u lošoj formi, s četiri pobjede i 17 poraza ove godine. Također, od ožujka nije pobijedio nijednog igrača iz top 100, a zadnju pobjedu ostvario je protiv Lorenza Sonega, tada 53. igrača svijeta, u Miamiju.

Evans je profesionalni tenisač od 2006. godine i u karijeri je osvojio dva turnira, zaradivši više od osam milijuna eura, s ukupnim omjerom pobjeda i poraza od 150-175. Njegov najbolji plasman na ATP ljestvici bio je 21. mjesto, koje je držao prije godinu dana.

Hačanov je ruski tenisač koji se profesionalno natječe od 2013. godine. S ukupnim omjerom od 267 pobjeda i 197 poraza, osvojio je šest titula i zaradio gotovo 17 milijuna eura na turnirima. Prije pet godina bio je osmi na svijetu.