Odlična Hrvatska u dramatičnoj završnici svladala Španjolsku i ušla u polufinale OI

Iako u rukometu Hrvatska nije slavila protiv Španjolske, u vaterpolu su Barakude bile puno uvjerljivije. Polufinale olimpijskog vaterpola čeka izabranike Ivice Tucka nakon pobjede rezultatom 10:8

U prvoj četvrtini dva pogotka Mare Jokovića su osigurali ugodnu prednost bez odgovora Španjolaca. Drugu četvrtinu su otvorili pogotkom, no Barakude su se postavile puno bolje nego protiv SAD-a i prvo poluvrijeme su zaključili s tri pogotka prednosti.

Drugo poluvrijeme je Španjolska pokušala uhvatiti priključak, no činilo se kako ništa ne može slomiti Hrvatsku. Treću četvrtinu su zaključili s tri pogotka razlike. U posljednjoj četvrtini su došli Španjolci na samo pogodak zaostatka, no Barakude su u dramatičnoj završnici ipak bile bolje s dva pogotka prednosti.

Hrvatska je zasluženo ušla u polufinale zahvaljujući još jednoj dobroj defanzivnoj predstavi Marka Bijača. U polufinalu ih čeka pobjednik susreta između Italije i Mađarske koji igraju u 20 sati i 35 minuta.