Odlične vijesti za Hrvatsku: Wales samo do boda u Armeniji

Subotnji program kvalifikacija za EURO, susretom od 15h otvorili su Armenija i Wales. Prvi susret ovih dvaju momčadi koje se nalaze u skupini D, odigran je prije malo više od pet mjeseci u Cardiffu. Armenija je tada slavila rezultatom 4:2 na krilima Lucasa Zelarayana.

Isti taj igrač ponovo je zabio Velšanima, igrala se peta minuta susreta kada je 31-godišnji Armenac s ruba šesnaesterca matirao gostujućeg vratara Dannyja Warda za 1:0.

Činilo se kako će se na predah otići s minimalnom prednosti domaćina, no nesretni Nair Tiknizyan pogodio je vlastitu mrežu za 1:1, u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao. Ovaj rezultat najviše je donio Hrvatskoj koja ponovo odlučuje sama o sebi. Hrvatska bi s pobjedom večeras u Rigi kod Latvije te pobjedom na Maksimiru u posljednjem kolu protiv Armenije sigurno izborila plasman na europsku smotru. Wales će u posljednjem kolu ugostiti Tursku koja je već ranije osigurala plasmana na EURO.