OKC velikim preokretom izjednačio protiv Mavericksa

Oklahoma City Thunder je na gostovanju pobijedila Dallas Maverickse sa 100:96 izjednačivši na 2-2 u polufinalu Zapada. Peta utakmica je za dva dana u Paycom Centru u Oklahoma Cityju.

Bila je to utakmica u kojoj su Mavericksi vodili veći dio vremena, u pojedinim trenucima i sa 14 razlike, no Thunder je u zadnje četiri minute uspio izboriti važnu pobjedu.

Domaćin je dobio prvu četvrtinu sa 10 razlike (30:22), na poluvremenu je imao +11 (54:43), a na ulazu u posljednju četvrtinu osam koševa prednosti (73:65). No gosti su četiri minute prije kraja izjednačili na 86:86, a potom i poveli 89:86, što je bilo njihovo prvo vodstvo na utakmici nakon uvodnih 4-2.

U napetoj i neizvjesnoj završnici, jedan od važnijih trenutaka bila je “krađa” lopte Luguentza Dorta i koš Jalena Williamsa za 96:91 minutu prije kraja. Luka Dončić je 10 sekundi prije kraja imao dva slobodna bacanja i priliku za izjednačenje, no zabio je samo jedno. Gosti su uzvratili s dva koša za prednost 98:95, devet sekundi prije kraja.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Shai Gilgeous-Alexander sa 34 koša, uz osam skokova i pet asistencija. Chet Holmgren je dodao 18 koševa, devet skokova i četiri blokade, a Dort 17 koševa i osam skokova.

U ekipi Dallasa, koja je imala 13 blokada što je rekord franšize u play-offu, najefikasniji je bio Washington sa 21 košem uz 12 skokova, dok je Luka Dončić ostvario “triple double”, 18 koševa, 12 skokova i 10 asistencija.