Olmissum svladao Crnicu, Osijek preokretom srušio Square

U subotu su odigrane dvije utakmice prvog kola SuperSport HMNL-a. Olmissum je na svom terenu dočekao Crnicu, a Osijek je ugostio Square.

Olmissum je poveo u četvrtoj minuti preko Josipa Jurline, a na 2:0 je povečao Josip Kolobarić. U drugom poluvremenu je David Barbarić zatresao mrežu gostiju za 3:0, ali Crnica se nije predala. Prvo je u 28. minuti Dragan Vuković smanjio zaostatak, a onda je u 35. minuti Thiago De Oliveria Feltrin vratio goste u igru. Posljednjih pet minuta je Crnica pokušala izjednačiti, ali Olmissum je uspio sačuvati vodstvo i slaviti 3:2.

U drugom susretu smo imali manje pogodaka. Square je poveo u sedmoj minuti preko Jukke Kytole što je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Na početku drugog poluvremena je Jeremy Bukovec poravnao rezultat, a u 35. minuti je Marin Sesar doveo Osijek u vodstvo. Minutu prije kraja je Andrej Pandurević zabio svoj prvi pogodak u sezoni za konačnih 3:1 i pobjedu Osijeka.

Sutra kolo zatvaraju Novo Vrijeme i Torcida od 19 sati.